Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 • 2018/2019

 • MIKOŁAJKOWY AUTOBUS RADIA 5

  MIKOŁAJKOWY AUTOBUS RADIA 5 - Obrazek 1   6 grudnia nasze przedszkole odwiedziły dzieci ze Stowarzyszenia „Przystań”. Zostały im przekazane prezenty (słodycze, zabawki i żywność) ofiarowane przez rodziców i dzieci. Bardzo dziękujemy za okazałą pomoc!!!

 • MIKOŁAJKI

  MIKOŁAJKI - Obrazek 1   6 grudnia do naszego przedszkola przyjechał Mikołaj. Odwiedził wszystkie grzeczne dzieci, które powitały gościa bardzo serdecznie. Chętnie z nim rozmawiały, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na pożegnanie Mikołaj obdarował dzieci słodyczami.  

 • KUCHCIKOWO

  KUCHCIKOWO - Obrazek 1  28 listopada po raz kolejny dzieci z grupy 6-latków bawiły się w kucharzy. Tym razem wyciskały sok z jabłek i marchewki w sokowirówce.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 1  27 listopada w grupie 3-latków B odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie, a pani dyrektor dotykając specjalną kredką po ramieniu, dokona la uroczystego pasowania. Na zakończenie niniejszej uroczystości wszyscy poczęstowali się tortem. Dziękujemy rodzicom!

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Obrazek 1  23 listopada dzieci przyniosły do przedszkola ulubione przytulanki – misie. Pluszowy miś jest bohaterem wielu filmów i książek, jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Tego dnia we wszystkich grupach odbywały się zabawy z misiami, dzieci śpiewały piosenki oraz wykonywały prace plastyczne przedstawiające misia pluszowego.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 1  21 listopada w grupie 3-latków A odbyła się uroczystość ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Dzieci zaprezentowały rodzicom wiersze, piosenki i tańce, których nauczyły się w przedszkolu. Następnie dzieci złożyły Ślubowanie, a Pani dyrektor Małgorzata Penczek dokonała aktu pasowania i rozdała pamiątkowe dyplomy . Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za liczny udział w uroczystości. 

 • PATRIOTYZM WSPÓŁCZESNEGO POLAKA

  PATRIOTYZM WSPÓŁCZESNEGO POLAKA - Obrazek 1  20 listopada Hania z grupy 6-latków odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie pod hasłem „Moja... Twoja… Nasza… Niepodległa” organizowanym przez SODN w Suwałkach. GRATULUJEMY!!!

 • KUCHCIKOWO

  KUCHCIKOWO - Obrazek 1  19 listopada dzieci z grupy 6-latków kroiły warzywa do sałatki jarzynowej. Po wymieszaniu wszystkich składników z majonezem kucharze chętnie konsumowali samodzielnie wykonaną sałatkę.

 • KUCHCIKOWO

  KUCHCIKOWO - Obrazek 1  15 listopada dzieci z grupy 6-latków przygotowywały deser z owoców egzotycznych w ramach innowacji pedagogicznej „KUCHCIKOWO”. W strojach kucharza każdy z ochotą pracował przy krojeniu owoców. Na zakończenie zdrowy i pożywny deser został zjedzony.

 • PRÓBNA EWAKUACJA

  PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 1  15 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy strażaków, którzy przeprowadzili próbę ewakuacji oraz krótkie zajęcia edukacyjne.

 • TEATR W PRZEDSZKOLU

  TEATR W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1  13 listopada przyjechali do naszego przedszkola aktorzy ze Studia Artystycznego EFEKT z Białegostoku. Przedstawili dzieciom bajkę „Przygody małej Calineczki”.

 • OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁEJ POLSKI

  OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁEJ POLSKI - Obrazek 1  13 listopada dzieci z grup 6-5-latków i 6-latków zaprezentowały część artystyczną gościom, pracownikom, dzieciom i rodzicom dotyczącą Niepodległej Polski. Recytowały wiersze, śpiewały pieśni wojenne i patriotyczne oraz zatańczyły poloneza i krakowiaka. Był to hołd złożony żołnierzom walczącym o naszą wolność i niepodległość.  

 • BIJEMY REKORD

  BIJEMY REKORD - Obrazek 1  9 listopada dzieci i pracownicy naszego przedszkola włączyli się w bicie „Rekordu dla Niepodległej” w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie śpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Polski.

 • WYCIECZKA POD POMNIK MARSZAŁKA J. PIŁSUDSKIEGO

  WYCIECZKA POD POMNIK MARSZAŁKA J. PIŁSUDSKIEGO - Obrazek 1  9 listopada dzieci z grup 6-5-latki i 6-latki udały się na wycieczkę pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Złożyły tam kwiaty i zaśpiewały Hymn Polski. Przedszkolaki wiedzą dlaczego składamy hołd wielkiemu Polakowi.

 • QUIZ WIEDZY O SUWAŁKACH

  QUIZ WIEDZY O SUWAŁKACH - Obrazek 1  8 listopada dzieci z grupy 6-latków Nadia i Olek reprezentowały nasze przedszkole w quizie wiedzy o Suwałkach zorganizowanym przez Przedszkole nr 4 w Suwałkach. Za swoją wiedzę otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 • KOCHAM CIĘ POLSKO

  KOCHAM CIĘ POLSKO - Obrazek 1  8 listopada dzieci z grupy 6-5-latków Miłosz i Lenka reprezentowały nasze przedszkole w konkursie „Kocham Cię Polsko”. Wykazały się dużą wiedzą na temat naszej ojczyzny.

 • QUIZ WIEDZY O POLSCE

  QUIZ WIEDZY O POLSCE - Obrazek 1  7 listopada dzieci ze starszych grup wzięły udział w QUIZIE WIEDZY O POLSCE, na którym zaprezentowały wiedzę na temat swojej ojczyzny.

 • KILKA DNI Z ŻYCIA 3-LATKÓW A

  KILKA DNI Z ŻYCIA 3-LATKÓW A - Obrazek 1    Październik to czas kiedy skończył się płacz i adaptacja, a rozpoczął się czas zabawy. To kilka dni z życia w przedszkolu dzieci z grupy
  3-latków A.

 • DZIEŃ SPÓDNICY I KRAWATA

  DZIEŃ SPÓDNICY I KRAWATA - Obrazek 1  31 października dzieci z grupy 6-latków obchodziły „Dzień spódnicy i krawata”. W tym dniu dzieci zmieniły się w projektantów mody. Techniką collage wykonały spódnice i krawaty wg własnych pomysłów.

strona: