Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć,
nauczyłem się w przedszkolu o tym jak żyć, co robić, jak
postępować, współżyć z innymi, patrzeć , odczuwać, myśleć,
marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat"
                                                     Robert Fdulghum

UWAGA RODZICE!!!
w Przedszkolu nr 1 w bieżącym roku szkolnym nie odbędzie się rekrutacja uzupełniająca z powodu braku miejsc.

Projekt „Bądź aktywny – bądź zdrowy”

nr LT-PL-1R-081 pn. „Bądź aktywny – bądź zdrowy”.

Informacja_o_projekcie_litewskim.docx

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

„Bądź aktywny – bądź zdrowy”.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa zdrowia fizycznego i emocjonalnego dzieci zamieszkujących obszar polsko – litewskiego pogranicza.

Dzięki projektowi przedszkole doposażyło plac zabaw i otrzymało sprzęt do zajęć ruchowych.

W ramach projektu prowadzone są zajęcia sportowe (ruchowe) z elementami gimnastyki korekcyjnej, zajęcia sportowe (ruchowe) z elementami aerobic – fitness, zajęcia sportowe (ruchowe) z elementami Zumba Kids

oraz terapia ręki „Move to learn” – ruch dla uczenia się.

Nauczyciele wraz z dziećmi uczestniczą w zajęciach sportowych w Alytusie na Litwie, gościliśmy również w naszym przedszkolu przedszkolaki z Litwy i wspólnie braliśmy udział w Wielkiej Olimpiadzie Małych Sportowców. Organizowane są również szkolenia dla nauczycieli i rodziców w Alytusie

i naszym przedszkolu finansowane w ramach projektu.

UWAGA RODZICE!!!

W związku z nowymi uchwałami Rady Miasta Suwałki prosimy o zapoznanie się z plikami poniżej.

Uwaga rodzice!

Przypominam rodzicom (którzy do tej pory nie złożyli dokumentów) o możliwości skorzystania z ulgi za świadczenia udzielane przez Przedszkole w roku szkolnym 2017/2018, w związku z Uchwałą NR XXXII/457/2017 Rady Miejskiej w Suwałkach z dnia 25 października 2017 r. (Dz. U. Woj. Podl. z 2017 r. poz. 3991)  zmieniającą Uchwałę NR XXIX/348/2017 Rady Miejskiej w Suwałkach z dnia 25 stycznia 2017 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne prowadzone przez Miasto Suwałki dla dzieci do lat 5  (Dz. U. Woj. Podl. z 2017 r. poz. 419).

Podstawą udzielenia ulgi jest złożenie przez rodziców dyrektorowi przedszkola wymaganych dokumentów  tj.

- oświadczenia o zamieszkaniu na terenie miasta Suwałki

- kopii zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT) za rok poprzedni (czyli 2017 r.)

W związku z powyższym proszę o zapoznanie się z w/w Uchwałami.

Dyrektor Przedszkola

Małgorzata Penczek