Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 •              2017/2018

 • ZAKOŃCZENIE ROKU 6-LATKÓW

  ZAKOŃCZENIE ROKU 6-LATKÓW - Obrazek 1  14 czerwca w grupie 6-latków odbyło się zakończenie roku szkolnego. Dzieci zaprezentowały teatrzyk pt. „O krasnoludku, który chciał być duży”, zaśpiewały piosenki o wakacjach. Na zakończenie „słodko” bawiły się z rodzicami. WESOŁYCH WAKACJI!!!

 • QUIZ MATEMATYCZNY

  QUIZ MATEMATYCZNY - Obrazek 1  13 czerwca odbył się w naszym przedszkolu quiz matematyczny pt. „Matematyka na wesoło”. Dzieci z grup 5 i 6- latków rywalizowały w rozwiązywaniu zadań matematycznych prezentując swoją wiedzę przed koleżankami i kolegami. Hasłem przewodnim quizu było „I maluchy i starszaki to wesołe przedszkolaki, matematykę dobrze znają, w szkole same szóstki mają”.

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  BEZPIECZNE WAKACJE - Obrazek 1  „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” 12 czerwca nad zalewem Arkadia odbyła się akcja profilaktyczna zorganizowana przez służby: Policję, Straż Miejską, Straż Miejską WOPR, Nadleśnictwo Suwałki, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną.

 • WYCIECZKA 6 I 6-5-LATKÓW

  WYCIECZKA 6 I 6-5-LATKÓW - Obrazek 1  8 czerwca w grupach 6-5-latków i 6-latków odbył się Dzień Dziecka. Po przyjeździe autokarem do Augustowa, dzieci  wsiadły na statek „Swoboda” Żeglugi Augustowskiej. Po przepłynięciu Kanału Augustowskiego, w Sanktuarium w Studzienicznej, na polanie zjadły kiełbaski, słodycze i wesoło bawiły się.

 • ZABAWY Z ANGIELSKIM

  ZABAWY Z ANGIELSKIM - Obrazek 1  Angielski jest łatwy. O tym 7 czerwca przekonali się Ola i Kuba z grupy 6-latków biorąc udział w zabawach z językiem angielskim zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Suwałkach. Na koniec były nagrody i słodki poczęstunek.

 • QUIZ BAJKOWY

  QUIZ BAJKOWY - Obrazek 1  7 czerwca w naszym przedszkolu odbył się quiz międzygrupowy pt. „Moje ulubione bajki”. Dzieci rozwiązywały różnego rodzaju zagadki słowne, muzyczne i ruchowe. Bawiły się przy muzyce, a na zakończenie otrzymały słodki upominek.

 • WYCIECZKA 5-4-LATKÓW B

  WYCIECZKA 5-4-LATKÓW B - Obrazek 1  7 czerwca dzieci z grupy 5-4-latków B udały się na dworzec PKP w Suwałkach. Oglądały z bliska lokomotywę, mogły również użyć klaksonu i zobaczyć lokomotywę od środka. Spotkały się z zawiadowcą stacji i przyjrzały się jego pracy. Jeździły także drezynami. Dostały drobne upominki od przedstawiciela PKP, a na zakończenie zjadły kiełbaski i bawiły się w pobliskim parku. Dziękujemy tacie Filipa i PKP w Suwałkach za możliwość zobaczenia wielu ciekawych rzeczy.

 • MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW W PIŁCE NOŻNEJ

  MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 1  5 czerwca na stadionie piłkarskim „Wigry” odbyły się XII Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej. Podczas wspólnej zabawy wszystkie przedszkolaki integrowały się. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy 6-5-latków. Za grę na boisku otrzymały medale i puchar. Gratulujemy!!!

 • WYCIECZKA 5-4-LATKÓW A i 4-LATKÓW

  WYCIECZKA 5-4-LATKÓW A i 4-LATKÓW - Obrazek 1   4 czerwca Z okazji Dnia Dziecka grupy 5-4 latki A i 4-latki wybrały się na statek do Augustowa. Najpierw dzieci zwiedziły Muzeum Kanału Augustowskiego a następnie wyruszyły w rejs statkiem gdzie dopłynęły do Studzienicznej. Tam zwiedziły pobliski kościół i okolicę, zjadły posiłek i miały czas na zabawę.

 • DZIEŃ RODZINY

  DZIEŃ RODZINY - Obrazek 1   25 maja w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się Dzień Rodziny. Tego dnia bawili nas zaproszeni goście z Ośrodka Aktywnego Wypoczynku ,,Gwarek'' z Giżycka oraz Jagoland. Była wata cukrowa, popcorn, rodzinne biegi z przeszkodami, eksperymenty Szalonego Naukowca, tańce z indiańskim wodzem, bańki mydlane i konkursy. Nagrody i ciasta zostały zasponsorowane przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy.

 • DNI ADAPTACYJNE

  DNI ADAPTACYJNE - Obrazek 1  24-25 maja odbyły się w naszym przedszkolu dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. Dni przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. W sali na dzieci czekały zabawki. Dużo radości przyniosły dzieciom wspólne zabawy i śpiewy. Rodzice z dziećmi zwiedzali przedszkole, oglądali pomieszczenia, w których maluchy będą spędzać czas. W drugim dniu wszyscy uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Rodziny w naszym ogrodzie przedszkolnym.

 • PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ

  PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ - Obrazek 1   23 maja zakończyliśmy akcję „Podziel się książką” organizowaną w naszym przedszkolu razem z rodzicami. Zabraliśmy bardzo dużo książeczek i bajek dla dzieci. Wszystkie zawieźliśmy do szpitala i zostawiliśmy na dwóch oddziałach pediatrycznym i chirurgii dziecięcej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.  

 • DNI SPORTU

  DNI SPORTU - Obrazek 1  18 maja w naszym przedszkolu odbyła się po raz kolejny „Spartakiada Małych Sportowców”. Zawodnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną rywalizując w konkurencjach sportowych.

 • DNI OTWARTYCH STRAŻNIC

  DNI OTWARTYCH STRAŻNIC - Obrazek 1   17 maja dzieci z grup 4,5-4 i 6-5-latki udały się na dni otwarte straży pożarnej. Mogły z bliska zobaczyć sprzęt strażacki, przymierzyć kombinezon i kask używany przy gaszeniu pożarów. Usłyszały wiele ciekawych informacji na temat pracy dzielnych strażaków, którzy często ratują ludzkie życie.

 • DNI OTWARTYCH STRAŻNIC

  DNI OTWARTYCH STRAŻNIC - Obrazek 1  17 maja dzieci z grupy 5-4 latki A wybrały się do Straży Pożarnej. Przedszkolaki zostały zapoznane przez strażaków ze sprzętem, strojem i pojazdami strażackimi. Dzieci miały możliwość poczuć się strażakami będąc w środku wozu i pontonu strażackiego a także puszczając wodę z węża, co sprawiło im największą frajdę.

 • KOLOROWE LICZBY

  KOLOROWE LICZBY - Obrazek 1    17 maja odbył się konkurs wiedzy matematycznej w Przedszkolu nr 2 w Suwałkach. Nasze przedszkole reprezentowali Bartosz Folejewski i Jan Kędra, którzy wszystkie zadania wykonali znakomicie. Za swoją wiedzę otrzymali drobne upominki. Gratulujemy!!!

 • PRZEGLĄD UTWORÓW PATRIOTYCZNYCH

  PRZEGLĄD UTWORÓW PATRIOTYCZNYCH - Obrazek 1   17 maja Hania, Nadia, Karolinka, Weronika i Jarek z grupy 5-4-latków B brały udział w Przeglądzie Utworów Patriotycznych w  Przedszkolu nr 3 w Suwałkach. Recytowały z podziałem na role wiersz „Serce naszych serc”. Za udział otrzymały dyplomy i książeczki.

 • DNI OTWARTYCH STRAŻNIC

  DNI OTWARTYCH STRAŻNIC - Obrazek 1  16 maja dzieci z grupy 6-latków odwiedziły Straż Pożarną w Suwałkach z okazji „Dni otwartych strażnic”. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim – wozy, węże strażackie, hełmy, ubiór itp.

 • TEATR W PWSZ

  TEATR W PWSZ - Obrazek 1   15 maja dzieci z pięciu grup naszego przedszkola udały się do PWSZ na przedstawienie Teatru Współczesnego z Krakowa „Opowieści z lodowej krainy”.  

strona: