Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 •              2017/2018

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

  ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - Obrazek 1  16 lutego dzieci z grupy 5-4-latków B obchodziły Światowy Dzień Kota. W tym dniu dzieci uczestniczyły w różnorodnych kocich zabawach, opowiadały o swoich czworonożnych milusińskich, zapoznały się z ciekawymi informacjami dotyczącymi kotów min. Jak dbać o kota, koci słownik, kocie rekordy i ciekawostki. Wykonały również pracę plastyczną „Mój wymarzony kot”.

 • 6-LATKI W MIDI CENTRUM

  6-LATKI W MIDI CENTRUM  - Obrazek 1   13 lutego dzieci z grupy 6-latków udały się po raz kolejny do midi centrum. Na dzisiejszych zajęciach budowały Robofuna i konstruowały z klocków.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 3-4-LATKÓW

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA 3-4-LATKÓW  - Obrazek 1  19 stycznia przedszkolaki z grupy 3-4-latków zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 6-LATKÓW

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA 6-LATKÓW - Obrazek 1   19 stycznia grupa 6-latków gościła ukochanych- Babcie i Dziadków. Dzieciaki zaprezentowały piosenki, przedstawiły krótkie scenki o bajkach. Złożyły życzenia, wspólnie zatańczyli z dziadkami i babciami. 

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 6-5-LATKÓW

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA 6-5-LATKÓW - Obrazek 1   Babcia i dziadek zawsze mają czas dla swoich wnucząt. W podzięce za to że są 18 stycznia dzieci z grupy 6-5-latków przygotowały niespodziankę. Było dużo zabawy, radości, uśmiechu  słodkości.

   

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 4-LATKÓW

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA 4-LATKÓW - Obrazek 1   18 stycznia dzieci z grupy 4-latków obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną, były wiersze, piosenki, tańce i słodki poczęstunek.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 5-4-LATKÓW B

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA 5-4-LATKÓW B - Obrazek 1   17 stycznia w grupie 5-4-latków B obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały dla dziadków Jasełka, zaśpiewały piosenki i zaprezentowały wiersze. Potem były życzenia, upominki własnoręcznie przygotowane przez dzieci, tańce z dziadkami i słodki poczęstunek.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 5-4-LATKÓW A

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA 5-4-LATKÓW A - Obrazek 1   16 stycznia w grupie 5-4 latki A została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci w związku z tym świętem przygotowały część artystyczną: wyrecytowały wiersze, śpiewały piosenki. Szczególną niespodzianką było zatańczenie "Krakowiaka" dzięki, któremu Dziadkowie mogli powspominać jak w dzieciństwie sami tańczyli ten taniec. W podziękowaniu za przybycie wnuczęta wykonały swoim babciom i dziadkom serca. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na końcu każde dziecko miało okazję zatańczyć ze swoimi Dziadkami. Wszystkim towarzyszyły uśmiech, radość nie zabrakło również łez wzruszenia.

 • TEATR W PWSZ

  TEATR W PWSZ - Obrazek 1   11 stycznia dzieci z naszego przedszkola udały się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na przedstawienie teatralne pt. „Duch skrzyni” grane przez aktorów Teatru Muzycznego z Wrocławia.  

 • JASEŁKA DLA DZIECI ZE SZKOŁY

  JASEŁKA DLA DZIECI ZE SZKOŁY - Obrazek 1    10 stycznia odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach. Oglądały Jasełka przedstawiane przez dzieci z grupy 5-4-latków B. Po wspólnym kolędowaniu wszyscy wspólnie się bawili klockami i zabawkami.

 • BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 1   8 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Sala balowa wypełniła się różnymi postaciami z bajek, dzieci prezentowały swoje stroje i bawiły się przy dźwiękach muzyki. Było wesoło
  i kolorowo. Na balu pojawił się Mikołaj, który obdarował maluchy prezentami. Po balu były robione zdjęcia pozowane.

 • ZAJĘCIA OTWARTE 4-LATKÓW

  ZAJĘCIA OTWARTE 4-LATKÓW - Obrazek 1  4 stycznia w grupie 4-latków odbyły się zajęcia otwarte pt. „W karnawale same bale”. Rodzice mieli okazję do obserwowania swoich dzieci podczas zajęć dydaktycznych, a później wspólnie wykonaliśmy maski karnawałowe.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE

  SPOTKANIE OPŁATKOWE - Obrazek 1   20 grudnia dzieci z grupy 5-4-latków B zaprosiły swoich rodziców na spotkanie przedświąteczne, wspólne kolędowanie, obejrzenie JASEŁEK i łamanie się opłatkiem. Udało się wprowadzić wszystkich w świąteczną atmosferę.

 • WIZYTA PRACOWNIKÓW ZAKŁADU KARNEGO

  WIZYTA PRACOWNIKÓW ZAKŁADU KARNEGO - Obrazek 1  19 grudnia odwiedzili nasze przedszkole pracownicy Zakładu Karnego w Suwałkach. Przywieźli kolorowe choinki wykonane przez podopiecznych zakładu. Złożyli także świąteczne życzenia dla dzieci i pracowników przedszkola. WESOŁYCH ŚWIĄT.

 • JASEŁKA

  JASEŁKA - Obrazek 1  19 grudnia dzieci z grupy 5-4-latków B zagrały przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, a na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Penczek złożyła życzenia świąteczne i wszyscy podzielili się opłatkiem. 

 • ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

  ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI - Obrazek 1   18 grudnia dzieci z grupy 6-5-latków spotkały się z rodzicami aby wspólnie przygotować i piec pierniki. Było uroczyście i smakowicie.

 • STROIK BOŻONARODZENIOWY

  STROIK BOŻONARODZENIOWY - Obrazek 1    18 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt.: "Ozdoby Bożonarodzeniowe". Prace były bardzo piękne, pomysłowe i oryginalne, wszystkie z nich zostały nagrodzone. Można je zobaczyć na korytarzach a także w "Ciepłym kąciku", które ozdabiają nasze przedszkole. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wzięcie udziału w konkursie.

 • PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

  PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK - Obrazek 1   15 grudnia dzieci z grupy 5-4-latków B: Natalka, Hania M., Nadia, Hania G., Jerek i Olek w strojach aniołów i pasterzy udały się do Przedszkola nr 4 w Suwałkach na przegląd kolęd i pastorałek. Zaśpiewały kolędę „Przybliżali do Betlejem pasterze”. Za swój występ otrzymały dyplomy i nagrody.

 • 6-LATKI W MIDI CENTRUM

  6-LATKI W MIDI CENTRUM - Obrazek 1  15 grudnia dzieci z grupy 6-latków uczestniczyły w kolejnych zajęciach w Midi Centrum. Cała grupa budowała z klocków roboty, które następnie poruszały się. Instrukcje, znajdowały się w poleceniach z komputera.

strona: