Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 •              2017/2018

 • BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

  BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - Obrazek 1  20 kwietnia w Przedszkolu nr 2 w Suwałkach odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Nasze przedszkole reprezentowali Kornel Gejdel i Stefan Turczyński z grupy 6-latków pod opieką Marylki Kraśko. Dzieci za swoją wiedzę otrzymały puchar, medale, dyplomy i drobne upominki. GRATULUJEMY!!!

 • BAL EKOLOGICZNY DZIEŃ LEŚNIKA

  BAL EKOLOGICZNY DZIEŃ LEŚNIKA - Obrazek 1  19 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się jak co roku Bal Ekologiczny połączony z Dniem Leśnika. Gościliśmy na nim leśnika
  z Nadleśnictwa Suwałki oraz panią Dorotę Sidorowicz z Wydziału Oświaty. Dzieci uświetniły uroczystość wierszem, piosenką i inscenizacją pt. „Brudny las”. Ekologiczny pokaz mody po raz kolejny ukazał kreatywność i pomysłowość naszych wychowanków i ich rodziców. Natomiast duży zasób wiedzy na temat ekologii zaprezentowały dzieci z grup 5-4-latków A i B oraz 6-5-latków i 6-latków w quizie ekologicznym. Imprezę zakończyła zabawa przy super muzyce.  Pani leśni przyniosła sadzonki świerków, które dzieci posadziły w ogrodzie przedszkolnym.

 • FESTIWAL WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ

  FESTIWAL WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ - Obrazek 1  18 kwietnia Julia Kardel i Marlena Żynda brały udział w prezentacji utworów Marii Konopnickiej w Przedszkolu nr 10 w Suwałkach.

 • TEATR W PRZEDSZKOLU

  TEATR W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1  16 kwietnia odwiedził nasze przedszkole teatr z Białegostoku. Przedstawił dzieciom przedstawienie pt. „O królu, który ciągle płakał”.

 • BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

  BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - Obrazek 1   „I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki” 12 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu międzygrupowy konkurs „Bezpieczny przedszkolak”. Zwyciężyła drużyna z grupy 6-latków Stefan Turczyński i Kornel Gejdel.

 • PRZYRODA MOIM PRZYJACIELEM

  PRZYRODA MOIM PRZYJACIELEM - Obrazek 1    11 kwietnia Mateusz z grupy 6-latków reprezentował nasze przedszkole w konkursie recytatorskim „Przyroda moim przyjacielem”, którego organizatorem było Przedszkole nr 2 w Suwałkach.

 • WIOSENNY SPACER

   WIOSENNY SPACER - Obrazek 1  4 kwietnia dzieci z grupy 5-4 latki A wybrała się na wiosenny spacer na działki ogrodowe podziwiając oznaki wiosny. Na spacerze dzieci zobaczyły wiosenne kwiatki min. krokusy i przebiśniegi. Przedszkolaki miały okazję również zobaczyć jak ogrodnicy pracują robiąc wiosenne porządki.

 • ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE OJCZYZNA W OCZACH DZIECKA

  ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE OJCZYZNA W OCZACH DZIECKA - Obrazek 1   27 marca odbyło się uroczyste podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk „Ojczyzna w oczach dziecka”. Organizacja konkursu była okazją do popularyzacji postaw patriotycznych wśród najmłodszych suwalczan oraz promocji miasta wspierającego tego typu inicjatywy

 • BĄDŹ AKTYWNY BĄDŹ ZDROWY

  BĄDŹ AKTYWNY BĄDŹ ZDROWY - Obrazek 1   Od czerwca 2017 do marca 2018 w naszym przedszkolu organizowane były zajęcia ruchowe, taneczne a także korekcyjne w związku z realizowanym unijnym Projektem „Bądź aktywny, bądź zdrowy”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W projekcie brały udział wszystkie suwalskie publiczne przedszkola oraz przedszkola na Litwie. Dzięki zajęciom dzieci mogły spędzić miło czas bawiąc się przy muzyce, ćwicząc a także skorzystać z nowego unijnego sprzętu sportowego.

 • ZAJĘCIA OTWARTE 5-4-LATKÓW B

  ZAJĘCIA OTWARTE 5-4-LATKÓW B - Obrazek 1  22 marca w grupie 5-4-latków B odbyły się zajęcia otwarte pt. „Wielkanocne zabawy matematyczne”. Dzieci rozwiązywały zagadki, głoskowały, liczyły, rozmawiały o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Na zakończenie razem z rodzicami wykonały wesołego kurczaczka.

 • 5-4-LATKI A W MIDI CENTRUM

  5-4-LATKI A W MIDI CENTRUM - Obrazek 1  22 marca 5-4 latki A wybrały się do Midi Centrum. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy jedna tworzyła z kloców wieś a druga wieże. Na koniec każda z grup zaprezentowała swoje konstrukcje. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zaangażowane i miło spędziły tam czas.

 • ZAJĘCIA OTWARTE 5-4-LATKÓW A

  ZAJĘCIA OTWARTE 5-4-LATKÓW A - Obrazek 1   21 marca w grupie 5-4 latki A odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci wykonały pocztówki Wielkanocne a rodzice przy pomocy swoich pociech stworzyli baranka Wielkanocnego z popcornu.

 • ŻEGNAMY ZIMĘ WITAMY WIOSNĘ

  ŻEGNAMY ZIMĘ WITAMY WIOSNĘ - Obrazek 1  21 marca dzieci z naszego przedszkola wyszły na spacer z Marzanną aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci głośnymi okrzykami zapraszały wiosnę oczekując na jej przybycie. Na zakończenie spaliły Marzannę w ogrodzie przedszkolnym wierząc że zima odejdzie i nastanie nowa pora roku.

 • FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

  FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - Obrazek 1   21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XVII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Były 4 kategorie: soliści 3-4-lata, zespoły 3-4-lata, soliści 5-6-latki oraz zespoły 5-6-latki. Tymek Bydelski zdobył II miejsce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

 • OLIMPIADA POLSKO-LITEWSKA MAŁYCH SPORTOWCÓW

  OLIMPIADA POLSKO-LITEWSKA MAŁYCH SPORTOWCÓW - Obrazek 1   20 marca w hali OSiR odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Małych Sportowców. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy 6-5-latków pod opieką p. Bożenki i p> Marylki. Było sportowo, wesoło, przyjaźnie i radośnie.

 • ZAJĘCIA OTWARTE 6-LATKÓW

  ZAJĘCIA OTWARTE 6-LATKÓW - Obrazek 1  19 marca odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci razem z rodzicami wykonały przepiękne ozdoby wielkanocne: kartki świąteczne, zajączki i kurczaczki.

 • TEATR W PRZEDSZKOLU

  TEATR W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1   19 marca odwiedzili nas aktorzy ze Studia „Smyk” z Białegostoku. Przedstawili teatrzyk pt. „Krasnal Jacek”.

 • QUIZ MATEMATYCZNY

  QUIZ MATEMATYCZNY - Obrazek 1    15 marca w ramach TYGODNIA Z MATEMATYKĄ w grupach 5-4-latków i 6-5-latków odbyła się „Zgaduj – zgadula, jaka to figura?” i „Quiz matematyczny – zabawy z liczbami” pod opieką nauczycielki Marii Kraśko.  

 • SZCZYPIOREK W ROLI GŁÓWNEJ CZYLI SADZIMY CEBULKĘ

  SZCZYPIOREK W ROLI GŁÓWNEJ CZYLI SADZIMY CEBULKĘ - Obrazek 1 13 marca przedszkolaki z grupy 3-4-latków spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Dzieci postępowały wg. wskazówek nauczyciela. Każde dziecko posadziło swoją cebulkę i podlało wodą. Doniczkę postawiliśmy na parapecie aby słoneczko ładnie na nie świeciło. Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!

strona: