Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 •              2017/2018

 • FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

  FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - Obrazek 1   21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XVII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Były 4 kategorie: soliści 3-4-lata, zespoły 3-4-lata, soliści 5-6-latki oraz zespoły 5-6-latki. Tymek Bydelski zdobył II miejsce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

 • TEATR W PRZEDSZKOLU

  TEATR W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1   19 marca odwiedzili nas aktorzy ze Studia „Smyk” z Białegostoku. Przedstawili teatrzyk pt. „Krasnal Jacek”.

 • QUIZ MATEMATYCZNY

  QUIZ MATEMATYCZNY - Obrazek 1    15 marca w ramach TYGODNIA Z MATEMATYKĄ w grupach 5-4-latków i 6-5-latków odbyła się „Zgaduj – zgadula, jaka to figura?” i „Quiz matematyczny – zabawy z liczbami” pod opieką nauczycielki Marii Kraśko.  

 • SZCZYPIOREK W ROLI GŁÓWNEJ CZYLI SADZIMY CEBULKĘ

  SZCZYPIOREK W ROLI GŁÓWNEJ CZYLI SADZIMY CEBULKĘ - Obrazek 1 13 marca przedszkolaki z grupy 3-4-latków spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Dzieci postępowały wg. wskazówek nauczyciela. Każde dziecko posadziło swoją cebulkę i podlało wodą. Doniczkę postawiliśmy na parapecie aby słoneczko ładnie na nie świeciło. Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!

 • ELIMINACJE DO FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

  ELIMINACJE DO FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - Obrazek 1   8 marca w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Konkursu Piosenki Przedszkolnej. Dzieci prezentowały swoje talenty wokalne, a jury wybrało reprezentantów, którzy wystąpią na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, są to: Tymon Bydelski, Nikoletta Skowron oraz zespół w składzie: Aleksandra Zuchwalska, Wiktoria Witkowska, Gabriel Barwicki i Tymoteusz Martoń. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 • DZIEŃ DENTYSTY 5-4-LATKÓW

  DZIEŃ DENTYSTY 5-4-LATKÓW - Obrazek 1   5 marca w grupie 5-4 latki A obchodziliśmy "Dzień   Dentysty". Rozmawialiśmy na temat zawodu stomatologa, jak dbać o higienę jamy ustnej a także co jeść żeby mieć zdrowe zęby. Przedstawione zostały sylwety: zdrowego zęba-uśmiechniętego, smutnego zęba-chorego, obrazki owoców, warzyw i niezdrowego jedzenia a zadaniem dzieci było posegregowanie obrazków do odpowiedniego zęba. Przedszkolaki miały możliwość szczotkowania zębów na modelu szczęki a także improwizowały mycie zębów przy piosence Fasolek pt." Szczotka, pasta ...". Masowały również językiem górne i dolne zęby, kłapały nimi i pokazywały je w szerokim uśmiechu, a na koniec wykonały z papieru usta do których przykleiły zęby.

 • DZIEŃ DENTYSTY 3-4-LATKÓW

  DZIEŃ DENTYSTY 3-4-LATKÓW - Obrazek 1  5 marca obchodzony był "Dzień Dentysty" w związku z tym, w grupie 3-4 latków odbyła się pogadanka o zawodzie dentysty, o tym czym się zajmuje a także co należy robić aby nasze zęby były zdrowe. Dzieci miały możliwość szczotkowania zębów na przedszkolnej szczęce, a następnie zrobiły to same na swoich ząbkach. Przedszkolaki improwizowały do piosenki z repertuaru zespołu Fasolki pt." Szczotka, pasta....,a także  masowały językiem górne i dolne zęby, kłapały zębami i pokazywały je w szerokim uśmiechu. Na koniec zajęć dzieci pokolorowały kubek, pastę i szczotkę.

 • TEATR W PRZEDSZKOLU

  TEATR W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1   5 marca nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru „Magik” z Białegostoku, którzy przedstawili spektakl pt. „Wielkanocne przypadki zajączka Sałatki”.

 • PANI BIBLIOTEKARKA W PRZEDSZKOLU

  PANI BIBLIOTEKARKA W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1   2 marca dzieci z grupy 6-latków uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt. „Kilka słów o miłości”. Rozmawiały o powstaniu dnia Walentynki, co to jest kartka walentynkowa, w jaki sposób okazujemy miłość najbliższym. Ułożyły serce- puzzle, a na zakończenie wykonały kartkę walentynkową.

 • QUIZ WIEDZY BAJKOWEJ

  QUIZ WIEDZY BAJKOWEJ - Obrazek 1  28 lutego w przedszkolu nr 6 odbył się quiz bajkowy. Uczestniczyły w nim Julia Kardel i Nikoletta  Skowron z grupy 6-5-latków pod opieką pani Marii Kraśko.

 • BĄDŹ AKTYWNY-BĄDŹ ZDROWY

  BĄDŹ AKTYWNY-BĄDŹ ZDROWY - Obrazek 1  28 lutego trzynaścioro dzieci z naszego przedszkola brało udział w zajęciach sportowych organizowanych w Alytusie na Litwie w ramach projektu „Bądź aktywny- bądź zdrowy”. Była to świetna okazja do wspólnej integracji i rywalizacji sportowej.

 • TEATR W PRZEDSZKOLU

  TEATR W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1   27 lutego nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego EFEKT z Białegostoku, którzy przedstawili spektakl pt. „Od Psotniczka do Szewczyka Dratewki”.

 • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

  DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - Obrazek 1   21 lutego 4-latki obchodziły Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Były rozmowy na temat języka polskiego i języków ojczystych innych państw. Czytaliśmy książeczki w naszym narodowym języku i bawiliśmy się w zabawy usprawniające narządy mowy.

 • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 5-4-LATKI B

  DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 5-4-LATKI B - Obrazek 1   21 lutego dzieci z grupy5-4-latków B obchodziła Dzień Języka Ojczystego. Poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego. Chętnie analizowały literaturę dziecięcą, rozwiązywały zagadki, gimnastykowały swój język oraz próbowały recytować „łamańce językowe”.

 • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 6-LATKÓW

  DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 6-LATKÓW - Obrazek 1  21 lutego grupa 6-latków obchodziła Dzień Języka Ojczystego. Dzieciaki bawiły się językiem polskim- odgadywały rebusy obrazkowe, układały wyrazy z rozsypanki literowej oraz było ,,łamanie języka” na powiedzeniach typu: ,,Na wyścigach wyścigowych wyścigówek wyścigowych wyścigówka wyścigowa wyścignęła wyścigówkę wyścigową numer sześć...

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

  ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - Obrazek 1   16 lutego dzieci z grupy 4-latków obchodziły Światowy Dzień Kota – śpiewały piosenkę pt. „Kotki dwa”, słuchały wiersza „Chory kotek” oraz kolorowały bajkowego kota. Była to także okazja do rozmowy nt. opieki i pielęgnacji naszych zwierząt.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

  ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - Obrazek 1  16 lutego dzieci z grupy 5-4-latków B obchodziły Światowy Dzień Kota. W tym dniu dzieci uczestniczyły w różnorodnych kocich zabawach, opowiadały o swoich czworonożnych milusińskich, zapoznały się z ciekawymi informacjami dotyczącymi kotów min. Jak dbać o kota, koci słownik, kocie rekordy i ciekawostki. Wykonały również pracę plastyczną „Mój wymarzony kot”.

 • 5-4-LATKI A W BIBLIOTECE

  5-4-LATKI A W BIBLIOTECE - Obrazek 1  15 lutego grupa 5-4 latki A wybrała się do Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej na zajęcia walentynkowe pt. „Kilka słów o miłości". Na spotkaniu dzieci poznały historię walentynek a także zwyczaje związane z tym dniem. Na zajęciach mogliśmy poczuć atmosferę miłości, sympatii i przyjaźni.

 • 6-LATKI W MIDI CENTRUM

  6-LATKI W MIDI CENTRUM  - Obrazek 1   13 lutego dzieci z grupy 6-latków udały się po raz kolejny do midi centrum. Na dzisiejszych zajęciach budowały Robofuna i konstruowały z klocków.

strona: