Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 • 2018/2019

 •              2017/2018

 • 3-4-LATKI KOŃCZĄ ROK SZKOLNY

  3-4-LATKI KOŃCZĄ ROK SZKOLNY - Obrazek 1 22 czerwca dzieci z grupy 3-4-latków obchodziły koniec roku szkolnego. Dzieciom zostały wręczone drobne upominki w postaci dyplomów i słodkości. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU 6-5-LATKÓW

  ZAKOŃCZENIE ROKU 6-5-LATKÓW - Obrazek 1  „Tak niedawno żeśmy się poznali, a już rozstania nadszedł czas”. Dzieci z grupy 6-5-latków pożegnały się z koleżankami, kolegami i paniami 20 czerwca. Była radość ze wspólnego śpiewania, tańców i zabawy z rodzicami. A później… wspomnienia, łzy rozstania i zapewnienie, że będziemy pamiętać i odwiedzać.  

 • WYCIECZKA DO MIDI CENTRUM

  WYCIECZKA DO MIDI CENTRUM - Obrazek 1  19 czerwca dzieci z grupy 5-4-latków A wybrała się do Midi Centrum. Układały tam wieże z klocków, także bawiły się rurkami, z których robiły instrumenty. Przedszkolaki spędziły miło czas i były wyjątkowo grzeczne.

 • ZAJĘCIA OTWARTE 4-LATKÓW

  ZAJĘCIA OTWARTE 4-LATKÓW - Obrazek 1  15 czerwca w grupie 4-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „Mamo, tato, baw się z nami”. Celem zajęć było zaprezentowanie rodzicom propozycji zabaw z wykorzystaniem pedagogiki zabawy, kinezjologii edukacyjnej Dennisona i Weroniki Sherbone jako alternatywę spędzania czasu wolnego. Zajęciom towarzyszyły słowa Marka Twaina „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się stężeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU 6-LATKÓW

  ZAKOŃCZENIE ROKU 6-LATKÓW - Obrazek 1  14 czerwca w grupie 6-latków odbyło się zakończenie roku szkolnego. Dzieci zaprezentowały teatrzyk pt. „O krasnoludku, który chciał być duży”, zaśpiewały piosenki o wakacjach. Na zakończenie „słodko” bawiły się z rodzicami. WESOŁYCH WAKACJI!!!

 • PRZEGLĄD TAŃCÓW REGIONALNYCH

  PRZEGLĄD TAŃCÓW REGIONALNYCH - Obrazek 1  14 czerwca odbył się XIV Regionalny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych zorganizowany przez Przedszkole nr 5 w sali widowiskowej "Miś". Nasze przedszkole reprezentowała grupa 5-4-latków A, która zatańczyła "Krakowiaka".

 • QUIZ MATEMATYCZNY

  QUIZ MATEMATYCZNY - Obrazek 1  13 czerwca odbył się w naszym przedszkolu quiz matematyczny pt. „Matematyka na wesoło”. Dzieci z grup 5 i 6- latków rywalizowały w rozwiązywaniu zadań matematycznych prezentując swoją wiedzę przed koleżankami i kolegami. Hasłem przewodnim quizu było „I maluchy i starszaki to wesołe przedszkolaki, matematykę dobrze znają, w szkole same szóstki mają”.

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  BEZPIECZNE WAKACJE - Obrazek 1  „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” 12 czerwca nad zalewem Arkadia odbyła się akcja profilaktyczna zorganizowana przez służby: Policję, Straż Miejską, Straż Miejską WOPR, Nadleśnictwo Suwałki, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną.

 • WYCIECZKA 6 I 6-5-LATKÓW

  WYCIECZKA 6 I 6-5-LATKÓW - Obrazek 1  8 czerwca w grupach 6-5-latków i 6-latków odbył się Dzień Dziecka. Po przyjeździe autokarem do Augustowa, dzieci  wsiadły na statek „Swoboda” Żeglugi Augustowskiej. Po przepłynięciu Kanału Augustowskiego, w Sanktuarium w Studzienicznej, na polanie zjadły kiełbaski, słodycze i wesoło bawiły się.

 • ZABAWY Z ANGIELSKIM

  ZABAWY Z ANGIELSKIM - Obrazek 1  Angielski jest łatwy. O tym 7 czerwca przekonali się Ola i Kuba z grupy 6-latków biorąc udział w zabawach z językiem angielskim zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Suwałkach. Na koniec były nagrody i słodki poczęstunek.

 • QUIZ BAJKOWY

  QUIZ BAJKOWY - Obrazek 1  7 czerwca w naszym przedszkolu odbył się quiz międzygrupowy pt. „Moje ulubione bajki”. Dzieci rozwiązywały różnego rodzaju zagadki słowne, muzyczne i ruchowe. Bawiły się przy muzyce, a na zakończenie otrzymały słodki upominek.

 • WYCIECZKA 5-4-LATKÓW B

  WYCIECZKA 5-4-LATKÓW B - Obrazek 1  7 czerwca dzieci z grupy 5-4-latków B udały się na dworzec PKP w Suwałkach. Oglądały z bliska lokomotywę, mogły również użyć klaksonu i zobaczyć lokomotywę od środka. Spotkały się z zawiadowcą stacji i przyjrzały się jego pracy. Jeździły także drezynami. Dostały drobne upominki od przedstawiciela PKP, a na zakończenie zjadły kiełbaski i bawiły się w pobliskim parku. Dziękujemy tacie Filipa i PKP w Suwałkach za możliwość zobaczenia wielu ciekawych rzeczy.

 • DNI UNII EUROPEJSKIEJ

  DNI UNII EUROPEJSKIEJ - Obrazek 1  5 czerwca dzieci z grupy 4-latków w ramach Dni Unii Europejskiej poznały Grecję i jej tradycje, kulturę, mitologię. Tańczyły grecki taniec „Zorba” i próbowały wyjść z labiryntu używając „nici Ariadny”. Na zakończenie przygody z Grecją kolorowały jej flagę.

 • MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW W PIŁCE NOŻNEJ

  MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW W PIŁCE NOŻNEJ - Obrazek 1  5 czerwca na stadionie piłkarskim „Wigry” odbyły się XII Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej. Podczas wspólnej zabawy wszystkie przedszkolaki integrowały się. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy 6-5-latków. Za grę na boisku otrzymały medale i puchar. Gratulujemy!!!

 • WYCIECZKA 5-4-LATKÓW A i 4-LATKÓW

  WYCIECZKA 5-4-LATKÓW A i 4-LATKÓW - Obrazek 1   4 czerwca Z okazji Dnia Dziecka grupy 5-4 latki A i 4-latki wybrały się na statek do Augustowa. Najpierw dzieci zwiedziły Muzeum Kanału Augustowskiego a następnie wyruszyły w rejs statkiem gdzie dopłynęły do Studzienicznej. Tam zwiedziły pobliski kościół i okolicę, zjadły posiłek i miały czas na zabawę.

 • DZIEŃ RODZINY

  DZIEŃ RODZINY - Obrazek 1   25 maja w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się Dzień Rodziny. Tego dnia bawili nas zaproszeni goście z Ośrodka Aktywnego Wypoczynku ,,Gwarek'' z Giżycka oraz Jagoland. Była wata cukrowa, popcorn, rodzinne biegi z przeszkodami, eksperymenty Szalonego Naukowca, tańce z indiańskim wodzem, bańki mydlane i konkursy. Nagrody i ciasta zostały zasponsorowane przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy.

 • DNI ADAPTACYJNE

  DNI ADAPTACYJNE - Obrazek 1  24-25 maja odbyły się w naszym przedszkolu dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. Dni przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. W sali na dzieci czekały zabawki. Dużo radości przyniosły dzieciom wspólne zabawy i śpiewy. Rodzice z dziećmi zwiedzali przedszkole, oglądali pomieszczenia, w których maluchy będą spędzać czas. W drugim dniu wszyscy uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Rodziny w naszym ogrodzie przedszkolnym.

 • PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ

  PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ - Obrazek 1   23 maja zakończyliśmy akcję „Podziel się książką” organizowaną w naszym przedszkolu razem z rodzicami. Zabraliśmy bardzo dużo książeczek i bajek dla dzieci. Wszystkie zawieźliśmy do szpitala i zostawiliśmy na dwóch oddziałach pediatrycznym i chirurgii dziecięcej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.  

strona: