Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 • KONKURSY W NAUCZANIU ZDALNYM

  Laureatami konkursu „Drzewo genealogiczne” zostali:
  1. Izabela Kraczaj
  2. Milena Radziszewska
  3. Robert Radziszewski
  4. Hanna Grabowska
  5. Matylda Jaworska
  6. Paulina Truchan
   

 • KONKURSY W NAUCZANIU ZDALNYM

  W ramach realizowanej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej „Suwałki moje miasto – moja mała ojczyzna” ogłosiliśmy konkurs „Makieta Suwałk” oraz „Drzewo genealogiczne”.

  Laureatami konkursu „Makieta Suwałk” zostali:
  1. Milena Radziszewska
  2. Robert Radziszewski
  3. Izabela Kraczaj
  4. Matylda Jaworska

 • STRÓJ EKOLOGICZNY

  Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, ogłosiliśmy na Facebooku konkurs na strój ekologiczny. Laureatami zostali:

  1. Paulina Truchan

  2. Natalka Truchan

  3. Kornelia Perkowska

  4. Gejdel Krystian

  Nagrody będą do odebrania w przedszkolu. Gratulujemy!!!

 • OGŁOSZENIE
 • DROGI RODZICU!

  Czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły, wykorzystaj z pożytkiem dla dziecka. Pozwól, by stało się ono bardziej samodzielne, lepiej zorganizowane, odpowiedzialne. Pobyt w domu stwarza dodatkowe możliwości wykorzystania czasu na rozmowy z dziećmi na interesujące je tematy. W ten sposób wzbogacasz ich słownictwo i wiedzę o świecie. Wykorzystaj pobyt w domu na wspólne czytanie książek, rozmawianie o nich, objaśnianie. Głośne czytanie oraz słuchanie tekstu czytanego jest najlepszą metodą nauki czytania.
  Próbuj włączać dzieci w możliwe do wykonania na ich poziomie wszelkie prace domowe, których przebieg można wzbogacać, np. o aspekty matematyczne (obliczanie kalorii produktów użytych do wykonania ciasta, ważenie, odmierzanie, odliczanie), o aspekty związane z ochroną środowiska (np. podczas gier planszowych doświadczanie radości zwycięstwa czy akceptowania przegranej).
  Nauka w domu, to także możliwość realizowania rodzinnych projektów edukacyjnych, wspieranych przez nauczyciela.

 • LITERKI I CYFRY

  Dzisiaj 27 marca starszaki pisały szlaczki, literki i liczyły. Widzimy, że te zadania nie sprawiły Wam najmniejszego kłopotu. Gratulujemy!!!Dzisiaj 27 marca starszaki pisały szlaczki, literki i liczyły. Widzimy, że te zadania nie sprawiły Wam najmniejszego kłopotu. Gratulujemy!!!

 • MOTYLE I BAZIE

  Dzisiaj 26 marca dzieci poznały motylka cytrynka i pierwszą oznakę wiosny – bazie. Oto ich bardzo ciekawe prace. Jesteście bardzo zdolne i pracowite.  

 • WIOSENNY OGRÓDEK

  Widzimy, że lubicie też prace w ogródku. Na podwórku jeszcze jest za zimno, to ogródek na oknie jest wspaniałą zabawą. Brawo Wojtuś, Karolinko i Kubusiu.

 • ĆWICZENIA W PISANIU I CZYTANIU

  Sześciolatki pamiętają, że od września idą do szkoły. Wiemy, że tęsknicie za przedszkolem. Cieszy nas to, że piszecie szlaczki i literki, jak również doskonalicie czytanie. Trzymajcie tak dalej Zuziu, Robercie i inne dzieciaki.

 • ZABAWY KULINARNE

  Cieszy nas również to, że lubicie spędzać czas w kuchni z rodzicami. Zdjęcia dosłały nam siostry Hania i Karolinka G., które zrobiły owocowe szaszłyki. Dołączyła do nich Maja R. z muffinkami. Wyglądają smakowicie. Wspaniale dziewczynki!!!

 • POWITANIE WIOSNY

  Zawsze witaliśmy Wiosnę w przedszkolu, a w tym roku zrobiła to za nas pani Wiola ze swoimi dziećmi w lesie. Jednak Ninka z rodziną powitała Wiosnę w kolorowych skarpetkach. Okazuje się, że 21 marzec to nie tylko pierwszy Dzień Wiosny, ale także Dzień Kolorowej Skarpetki. Gratulujemy pomysłu!!

 • ZABAWY RUCHOWE

  Zabawami ruchowymi interesuje się dużo dzieci, ponieważ ćwiczenia to samo zdrowie, ale zdjęcie dosłał nam tylko Kuba, który próbuje dotrzymać kroku swojej mamie. Brawo Kubusiu. Zuzia także dba o swoje zdrowie. brawo Zuziu.

 • LEPIENIE Z PLASTELINY I MASY SOLNEJ

  Zuzia, Nastka i Lila lepiły z masy solnej, a Ninka z plasteliny, super dziewczyny. Podziękowanie należy się również waszym rodzicom. Dziękujemy!

 • ZAJĘCIA TECHNICZNE

  Zosia CH. zrobiła ślicznego krokodyla i piękne kwiaty z pewnością dla mamy. Hania Ch. biedronkę i kurczaczki mogą być wspaniałą ozdobą świątecznego stołu. Wojtuś i Karolinka B. zrobiły lornetki i obserwują marcową pogodę. Jaś S wykonał żabkę z pasków papieru, a Jaś Z. zrobił ślimaka i dżdżownicę na listku. Dziękujemy wszystkim za super zabawę.

 • PRACE PLASTYCZNE

  Jaś K., Kuba K., Natalka Cz. Malują, rysują i fajnie się bawią. Oby tak dalej.

 • KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

  W związku z zaistniałą sytuacją pragnęliśmy być z rodzicami i naszymi podopiecznymi w kontakcie. Jesteśmy gotowi do podjęcia pracy, ale to jest jeszcze nie możliwe. W związku z tym podjęliśmy starania i przesyłamy każdego dnia na Facebook ’u propozycje zabaw, piosenek, zabaw ruchowych, prac plastycznych, zajęć kulinarnych, zabaw w obszarze edukacji matematycznej, przyrodniczej, z językiem angielskim itp.  Bardzo za wami tęsknimy i cieszymy się, że każde z was wybiera coś dla siebie. Jesteście inspiracją dla nas i innych dzieci. Zdjęcia z waszymi zabawami i pracami pokazywać będziemy na naszej stronie internetowej. Bawcie się świetnie i uważajcie na siebie.  

 • KONKURS PLASYTCZNY

  Szanowni Państwo,

  Wymyśliliśmy ten konkurs specjalnie dla Was.

  Chcielibyśmy pomóc zorganizować czas dzieciom i młodzieży podczas tego ciężkiego czasu w jakim się znaleźliśmy.  Konkurs tylko w formie online.

  Prosimy o pomoc w rozesłaniu informacji o konkursie bezpośrednio do uczestników.

   „U Schabińskiej-Chyrowa Ski” w Chyrowej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „Moje ulubione pierogi”.

  Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży (dzieci przedszkolnych i młodszych oraz uczniów szkół podstawowych i średnich).
   

  Zgłoszenia i wysyłka prac na http://chyrowaski.pl/
   

  NAGRODY GWARANTOWANE!

   Szczegóły i wymogi formalne w Regulaminie konkursu (w załączeniu). 

  Termin nadsyłania prac upływa 17.04.2020 r. o godz.12:00

  W załączniku również plakat informacyjny.

  Telefon: 510 925 000

  Serdecznie zapraszamy!!!

  REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO
  KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,MOJE ULUBIONE PIEROGI"
  Organizator: „U SCHABIŃSKIEJ-CHYROWA SKI sp. z o.o.” w Chyrowej k. Dukli
  1. Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i średnich.
  2. Cele konkursu:
  - zainteresowanie dzieci tematyką najbardziej charakterystycznego i znanego polskiego dania jakim są pierogi
  - rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności i wrażliwości estetycznej, - promowanie dzieci plastycznie uzdolnionych, - prezentacja twórczości dziecięcej.
  3. Każdy uczestnik wykonuje tylko jedną pracę w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik komputerowych i przestrzennych) należy zrobić zdjęcie lub skan pracy i wysłać w formie elektronicznej poprzez formularz elektroniczny na stronie http://chyrowaski.pl/
  Dopuszczalny rozmiar przesyłanego pliku: 2MB
  Dopuszczalne formaty plików: jpg, jpeg, pdf
  Wymaga nazwa pliku: Imie_Nazwisko autora pracy.jpg
  Każdy z uczestników może przesłać tylko jedną pracę plastyczną!!!
  (w przypadku nadesłania większej ilości prac tylko pierwsza weźmie udział w konkursie)
  4. Warunkiem dopuszczenia pracy do wzięcia udziału w konkursie jest:
  ➢ nadesłanie pracy plastycznej drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie http://chyrowaski.pl/w wyznaczonym terminie,
  ➢ uzupełnienie „Metryczki pracy konkursowej”,
  ➢ WAŻNE: w przypadku uczestników niepełnoletnich na metryczce obowiązkowy jest uzupełnienie danych rodzica/opiekuna prawnego autora pracy.
  5. Termin rozpoczęcia konkursu: 16.03.2020 r.
  Termin nadsyłania prac upływa 17.04.2020 r. o godz.12:00
  Adres formularza zgłoszeniowego: http://chyrowaski.pl/
  6. Komisja konkursowa przyzna NAGRODĘ GŁÓWNĄ w trzech kategoriach: I kategoria - dzieci przedszkolne i młodsze II kategoria – uczniowie szkół podstawowych III kategoria – uczniowie szkół średnich
  7. Kryteria oceny prac: - estetyka, staranność wykonania oraz wkład pracy, - inwencja twórcza uczestnika konkursu, oryginalność oraz pomysłowość, - samodzielne wykonanie.
  2
  8. Wyniki konkursu zamieszczone będą na stronie internetowej http://chyrowaski.pl/ po 24.04.2020r.
  NAGRODY!!!!!!
  Każdy uczestnik konkursu za nadesłaną pracę otrzyma drogą elektroniczną DYPLOM (na adres wskazany w metryczce). Dyplom upoważni autora pracy do osobistego i jednokrotnego odbioru małej porcji pysznych pierogów w „Gościńcu-Chyrowianka” w Chyrowej po okazaniu dyplomu.
  Ponadto w każdej kategorii wiekowej zostanie przyznana NAGRODA GŁÓWNA:
  bezpłatny weekend dla całej rodziny autora pracy (rodzice + rodzeństwo) w „Gościńcu-Chyrowianka” w Chyrowej 40, 38-450 Chyrowa z pełnym wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami.
  Klauzula informacyjne:
  Nadesłanie prac na konkurs oznacza akceptację wszystkich punktów regulaminu oraz jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku autora pracy oraz rodzica/opiekuna na potrzeby konkursu. Poprzez podanie danych osobowych uczestnik oraz jego rodzic/opiekun wyrażają zgodę na ujawnienie danych podczas ogłoszenia wyników konkursu oraz we wszystkich materiałach promocyjnych Organizatora. Nadesłane prace pozostają własnością Organizatora, którzy zastrzega sobie możliwość ich publikowania i powielania.
  Administratorem danych osobowych uczestników konkursu jest „u Schabińskiej-Chyrowa-Ski sp. z o.o.” z siedzibą pod adresem Chyrowa 40, 38-450 Chyrowa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednocześnie niezbędne dla potrzeb rozstrzygnięcia konkursu. Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji konkursu i pużniejszych działań promocyjnych. Uczestnik ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przetwarzanie danych osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących uczestnika narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO).
  Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Konkursu i go akceptuję oraz że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania, usunięcia i przeniesienia, jak również prawie wniesienia w każdym czasie sprzeciwu wobec ich przetwarzania wynikającym z art. 15-20 RODO.
  Niniejszym oświadczam, że zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c RODO wyrażam zgodę na przetwarzanie i publikację danych osobowych zawartych w formularzu przez Organizatora w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem konkursu plastycznego „Moje ulubione pierogi”.
  Wyrażam zgodę na publikację wizerunku uczestnika i rodzica/opiekuna oraz danych osobowych na stronach internetowych Organizatora, w wydawnictwach własnych, w lokalnych mediach do celów związanych z promowaniem działalności „U Schabińskiej-Chyrowa Ski” w Chyrowej.
  Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 510 925 000
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

   

 • KOCHANI RODZICE

  W związku z zaistniałą sytuacją, pragniemy być z wami w kontakcie !My, Nauczyciele jesteśmy w gotowości do podjęcia pracy, dlatego też utworzyliśmy stronę na FACEBOOK'U, gdzie codziennie będziemy umieszczać propozycje zabaw, prac plastycznych, czy zadań, które z pewnością wykonać możecie w domu ze swoimi Pociechami.Dodatkowo zachęcamy do umieszczania zdjęć w komentarzach dotyczących tego JAK SPĘDZACIE TEN CZAS - być może będziecie inspiracją dla innych!KOCHANI RODZICE W związku z zaistniałą sytuacją, pragniemy być z wami w kontakcie !My, Nauczyciele jesteśmy w gotowości do podjęcia pracy, dlatego też utworzyliśmy stronę na FACEBOOK'U, gdzie codziennie będziemy umieszczać propozycje zabaw, prac plastycznych, czy zadań, które z pewnością wykonać możecie w domu ze swoimi Pociechami.Dodatkowo zachęcamy do umieszczania zdjęć w komentarzach dotyczących tego JAK SPĘDZACIE TEN CZAS - być może będziecie inspiracją dla innych!

 • APEL PREZYDENTA MIASTA
 • ELIMINACJE DO FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

  6 marca w przedszkolu odbyły się eliminacje do 19 Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, które organizowane jest przez Przedszkole nr 7 w Suwałkach. W eliminacjach wystąpiły dzieci z każdej grupy wiekowej Laura Wilczewska – 3-latki, Natalia Szyłak – 4-3-latki, Marcelina Klimek – 4-latki. Starsze grupy reprezentowały: Maja Grygolec, Magdalena Pląder – 5-4-latki, Nela Biłda – 5-6-latki, zespół: Szóstka Jan, Buczyńska Nikola, Chuchnowska Hanna, Gejdel Krystian, Wilk Hanna – 6-latki A oraz  Jaworska Matylda, Truchan Paulina, Kornel Kochanowski – 6-latkiB. Wszystkie dzieci spisały się na medal. Na Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej będą nas reprezentowały: z grup młodszych Marcelina Klimek z grup starszych Nela Biłda oraz zespół sześciolatków A.

strona: