Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 •              2017/2018

 • PRZEGLĄD UTWORÓW PATRIOTYCZNYCH

  PRZEGLĄD UTWORÓW PATRIOTYCZNYCH - Obrazek 1   17 maja Hania, Nadia, Karolinka, Weronika i Jarek z grupy 5-4-latków B brały udział w Przeglądzie Utworów Patriotycznych w  Przedszkolu nr 3 w Suwałkach. Recytowały z podziałem na role wiersz „Serce naszych serc”. Za udział otrzymały dyplomy i książeczki.

 • DNI OTWARTYCH STRAŻNIC

  DNI OTWARTYCH STRAŻNIC - Obrazek 1  16 maja dzieci z grupy 6-latków odwiedziły Straż Pożarną w Suwałkach z okazji „Dni otwartych strażnic”. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim – wozy, węże strażackie, hełmy, ubiór itp.

 • TEATR W PWSZ

  TEATR W PWSZ - Obrazek 1   15 maja dzieci z pięciu grup naszego przedszkola udały się do PWSZ na przedstawienie Teatru Współczesnego z Krakowa „Opowieści z lodowej krainy”.  

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - Obrazek 1  14 maja dzieci z grupy 5-4-latków B udały się do auli PWSZ. Odbyło się tam święto bajek. Pracownicy wyższej uczelni czytali dzieciom bajki. W przerwach między czytaniami na scenie występowały dzieci z różnych przedszkoli. Nasze dzieci w strojach krasnoludków bawiły się przy piosence „My jesteśmy krasnoludki”.

 • TEATR W PRZEDSZKOLU

  TEATR W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1   11 maja odwiedził nasze przedszkole teatr z Warszawy. Przedstawił dzieciom bajkę pt. „Jak przechytrzyć wilka”.

 • GALA TEATRÓW PRZEDSZKOLNYCH

  GALA TEATRÓW PRZEDSZKOLNYCH - Obrazek 1  9-10 maja już po raz XIX odbyła się w klubie garnizonowym Gala Teatrów Przedszkolnych pt. „Baje, bajki, bajeczki…” organizowana przez nasze przedszkole. W role małych aktorów wcieliło się 180 przedszkolaków z 9 suwalskich przedszkoli. Jak co roku poziom przedstawionych teatrzyków był bardzo wysoki i cieszył się uznaniem licznej publiczności. Wydarzeniu towarzyszył również konkurs plastyczny pt. „Polskie krajobrazy w literaturze dziecięcej” nawiązujący do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczestnicy obu wydarzeń otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

 • KOTYLIONY 4-LATKÓW

  KOTYLIONY 4-LATKÓW - Obrazek 1   27 kwietnia przed obchodami Święta Narodowego 3 Maja oraz Dnia Flagi dzieci z grupy 4-latków wykonały własnoręcznie kotyliony. Była to również okazja do rozmowy na temat symboli narodowych.

 • DZIEŃ FLAGI

  DZIEŃ FLAGI - Obrazek 1  27 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się pod pomnik Bohaterów Września 1939, aby uczcić Dzień Flagi. Pod pomnikiem przedszkolaki złożyły kwiaty i zaśpiewały Hymn Państwowy. Potem z flagami w rękach udały się do Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny, gdzie podziwiały pojazdy wojskowe.

 • ROZGRYWKI UNIHOKEJA

  ROZGRYWKI UNIHOKEJA - Obrazek 1   26 kwietnia dzieci z grupy 6-latków reprezentowały nasze przedszkole w rozgrywkach unihokeja. Zremisowaliśmy z dziećmi z Przedszkola nr 7 1:1. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz puchar.

 • SPOTKANIE Z RADIEM BIAŁYSTOK

  SPOTKANIE Z RADIEM BIAŁYSTOK - Obrazek 1  W ramach współpracy z Radiem Białystok 25 kwietnia odbyło się spotkania z dziennikarką p. Ireną, która nagrywała rozmowę z 6-latkami. W porannym programie Radia Białystok pojawiła się audycja „Świat według przedszkolaków”.

 • 6-LATKI W MIDI CENTRUM

  6-LATKI W MIDI CENTRUM - Obrazek 1  20 kwietnia dzieci z grupy 6-latków po raz czwarty w tym roku uczestniczyły w zajęciach kreatywnych w Midi Centrum. Jedna grupa konstruowała z klocków żyrafę, druga rozmawiała na temat symetrii. Dzieciaki szukały symetrii w różnych przedmiotach, zaznaczały ją oraz konstruowały symetrycznego ,,klockowego motyla''. 

 • TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ

  TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ - Obrazek 1  W dniach od 16 do 20 kwietnia w grupie 4-latków odbył się „Tydzień z matematyką”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się, zdobywać nowe umiejętności i rozwijać matematyczną wyobraźnię.  

 • BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

  BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - Obrazek 1  20 kwietnia w Przedszkolu nr 2 w Suwałkach odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Nasze przedszkole reprezentowali Kornel Gejdel i Stefan Turczyński z grupy 6-latków pod opieką Marylki Kraśko. Dzieci za swoją wiedzę otrzymały puchar, medale, dyplomy i drobne upominki. GRATULUJEMY!!!

 • BAL EKOLOGICZNY DZIEŃ LEŚNIKA

  BAL EKOLOGICZNY DZIEŃ LEŚNIKA - Obrazek 1  19 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się jak co roku Bal Ekologiczny połączony z Dniem Leśnika. Gościliśmy na nim leśnika
  z Nadleśnictwa Suwałki oraz panią Dorotę Sidorowicz z Wydziału Oświaty. Dzieci uświetniły uroczystość wierszem, piosenką i inscenizacją pt. „Brudny las”. Ekologiczny pokaz mody po raz kolejny ukazał kreatywność i pomysłowość naszych wychowanków i ich rodziców. Natomiast duży zasób wiedzy na temat ekologii zaprezentowały dzieci z grup 5-4-latków A i B oraz 6-5-latków i 6-latków w quizie ekologicznym. Imprezę zakończyła zabawa przy super muzyce.  Pani leśni przyniosła sadzonki świerków, które dzieci posadziły w ogrodzie przedszkolnym.

 • FESTIWAL WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ

  FESTIWAL WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ - Obrazek 1  18 kwietnia Julia Kardel i Marlena Żynda brały udział w prezentacji utworów Marii Konopnickiej w Przedszkolu nr 10 w Suwałkach.

 • TEATR W PRZEDSZKOLU

  TEATR W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1  16 kwietnia odwiedził nasze przedszkole teatr z Białegostoku. Przedstawił dzieciom przedstawienie pt. „O królu, który ciągle płakał”.

 • TEATR W SOK-u

  TEATR W SOK-u - Obrazek 1  12 kwietnia dzieci z grupy 4-latków udały się do SOK na spektakl pt. „Zuzia i przyjaciele”. Dzieci były zachwycone piękną scenografią, kolorowymi kostiumami i porywającą muzyką. Dialogi i teksty piosenek do tej widowiskowej bajki napisał tata Tymka z naszej grupy pan Paweł Bydelski.

 • BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

  BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - Obrazek 1   „I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki” 12 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu międzygrupowy konkurs „Bezpieczny przedszkolak”. Zwyciężyła drużyna z grupy 6-latków Stefan Turczyński i Kornel Gejdel.

 • PRZYRODA MOIM PRZYJACIELEM

  PRZYRODA MOIM PRZYJACIELEM - Obrazek 1    11 kwietnia Mateusz z grupy 6-latków reprezentował nasze przedszkole w konkursie recytatorskim „Przyroda moim przyjacielem”, którego organizatorem było Przedszkole nr 2 w Suwałkach.

strona: