Przedszkole nr 1 w Suwałkach

 

Nawigacja

 • 6-5-LATKI W MIDI CENTRUM

  6-5-LATKI W MIDI CENTRUM - Obrazek 1   24 października dzieci z grupy 6-5 latki wybrały się do Midi Centrum gdzie bawiły się klockami. Starszaki zostały podzielone na dwie grupy. Jedna z nich budowała budynki, a druga tory. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach i wykazały się dużą wyobraźnią.

 • SADZIMY CEBULKI KWIATÓW

  SADZIMY CEBULKI KWIATÓW - Obrazek 1  22 października przedszkolaki z grupy 3-Latki-A podjęły się bardzo odpowiedzianego zadania. Posadziły w ogrodzie kwiaty, które wiosną ozdobią przedszkolny ogród. Każde dziecko z uśmiechem i zaangażowaniem sadziło swoją cebulkę.

 • RADIO BIAŁYSTOK W PRZEDSZKOLU

  RADIO BIAŁYSTOK W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1  15 października przybyła do naszego przedszkola pani dziennikarka z Radio Białystok. Rozmawiała z dziećmi z grupy 6-latków na temat cudzoziemców. Audycja zostanie wyemitowana w czwartek 18 października na antenie Radia Białystok i na stronie internetowej radia.

 • STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH

  STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH - Obrazek 1  8 października w siedzibie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych". W konkursie brało udział 131 placówek oświatowych z naszego województwa. Nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie. Hania i Nadia z grupy 6-latków odebrały dyplomy i drobne upominki.

 • KORALE DLA PANI JESIEŃ

  KORALE DLA PANI JESIEŃ - Obrazek 1  5 października dzieci z grupy 6-latków nawlekały na nitkę jarzębinę. Wykonały korale dla pani Jasieni i pudełka, w których je przechowywały.

 • FOOTBALL BABY

  FOOTBALL BABY - Obrazek 1  4 października odbył się w naszym przedszkolu pokaz „Pierwszej piłki”. Zajęcia prowadził pan Bartosz ze szkółki piłkarskiej Football Academy. Na pokazie wystąpił również król Julian który wszystkim dzieciom przybijał „piątki”.

 • POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI

  POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI - Obrazek 1  2 października dzieci z grup 6-5-latków i 6-latków wyjechały na wycieczkę do ośrodka do Dąbrówki. Tam bawiły się z panią Lidką w różne zabawy ziemniaczane, robiły również stworki z ziemniaka, jadły kiełbaski z frytkami i bawiły się przy pięknej słonecznej pogodzie.

 • POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI

  POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI - Obrazek 1  20 września dzieci z grup 5-4-latków i 5-latków wyjechały autokarem do gospodarstwa agroturystycznego „SKARPA”. Tam bawiły się wesoło i radośnie w pogodny, słoneczny dzień.  

 • OWOCOWE STEMPELKI

  OWOCOWE STEMPELKI - Obrazek 1   24 września dzieci z grupy 3-latków B bawiły się stempelkami gruszki, śliwki i jabłka zrobionymi z ziemniaka. Wykonywały prace „Jesienne zbiory w sadzie”.

 • PIKNIK RODZINNY

  PIKNIK RODZINNY - Obrazek 1    20 września w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik pod hasłem „Popołudnie z ziemniakiem” i „Dzień przedszkolaka”. Dzieci wspólnie z rodzicami korzystały z różnych przyjemności i atrakcji: malowanie twarzy, Jagoland, loteria fantowa oraz mogły zjeść potrawy z ziemniaka i ciasta. Wszystkie atrakcje były płatne, zebraliśmy 1785zł. Bardzo dziękujemy. Zebrane środki przeznaczymy na potrzeby przedszkola.

 • BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

  BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA - Obrazek 1 18 września odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantem ruchu drogowego, który przypomniał przedszkolakom zasady poruszania się po chodniku i jezdni.

 •              2017/2018

 • 3-4-LATKI KOŃCZĄ ROK SZKOLNY

  3-4-LATKI KOŃCZĄ ROK SZKOLNY - Obrazek 1 22 czerwca dzieci z grupy 3-4-latków obchodziły koniec roku szkolnego. Dzieciom zostały wręczone drobne upominki w postaci dyplomów i słodkości. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU 6-5-LATKÓW

  ZAKOŃCZENIE ROKU 6-5-LATKÓW - Obrazek 1  „Tak niedawno żeśmy się poznali, a już rozstania nadszedł czas”. Dzieci z grupy 6-5-latków pożegnały się z koleżankami, kolegami i paniami 20 czerwca. Była radość ze wspólnego śpiewania, tańców i zabawy z rodzicami. A później… wspomnienia, łzy rozstania i zapewnienie, że będziemy pamiętać i odwiedzać.  

 • WYCIECZKA DO MIDI CENTRUM

  WYCIECZKA DO MIDI CENTRUM - Obrazek 1  19 czerwca dzieci z grupy 5-4-latków A wybrała się do Midi Centrum. Układały tam wieże z klocków, także bawiły się rurkami, z których robiły instrumenty. Przedszkolaki spędziły miło czas i były wyjątkowo grzeczne.

 • ZAJĘCIA OTWARTE 4-LATKÓW

  ZAJĘCIA OTWARTE 4-LATKÓW - Obrazek 1  15 czerwca w grupie 4-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „Mamo, tato, baw się z nami”. Celem zajęć było zaprezentowanie rodzicom propozycji zabaw z wykorzystaniem pedagogiki zabawy, kinezjologii edukacyjnej Dennisona i Weroniki Sherbone jako alternatywę spędzania czasu wolnego. Zajęciom towarzyszyły słowa Marka Twaina „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU 6-LATKÓW

  ZAKOŃCZENIE ROKU 6-LATKÓW - Obrazek 1  14 czerwca w grupie 6-latków odbyło się zakończenie roku szkolnego. Dzieci zaprezentowały teatrzyk pt. „O krasnoludku, który chciał być duży”, zaśpiewały piosenki o wakacjach. Na zakończenie „słodko” bawiły się z rodzicami. WESOŁYCH WAKACJI!!!

 • PRZEGLĄD TAŃCÓW REGIONALNYCH

  PRZEGLĄD TAŃCÓW REGIONALNYCH - Obrazek 1  14 czerwca odbył się XIV Regionalny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych zorganizowany przez Przedszkole nr 5 w sali widowiskowej "Miś". Nasze przedszkole reprezentowała grupa 5-4-latków A, która zatańczyła "Krakowiaka".

 • QUIZ MATEMATYCZNY

  QUIZ MATEMATYCZNY - Obrazek 1  13 czerwca odbył się w naszym przedszkolu quiz matematyczny pt. „Matematyka na wesoło”. Dzieci z grup 5 i 6- latków rywalizowały w rozwiązywaniu zadań matematycznych prezentując swoją wiedzę przed koleżankami i kolegami. Hasłem przewodnim quizu było „I maluchy i starszaki to wesołe przedszkolaki, matematykę dobrze znają, w szkole same szóstki mają”.

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  BEZPIECZNE WAKACJE - Obrazek 1  „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” 12 czerwca nad zalewem Arkadia odbyła się akcja profilaktyczna zorganizowana przez służby: Policję, Straż Miejską, Straż Miejską WOPR, Nadleśnictwo Suwałki, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną.

strona: