• LISKI EKSPERYMENTUJĄ

Dzieci z grupy Liski wykonują eksperymenty w ramach innowacji pedagogicznej ‚LABORATORIUM MALUCHA’.

• RYTMIKA W GRUPIE TYGRYSKÓW

Dzieci rozwijały orientację w przestrzeni ( w prawo, w lewo, do przodu, do tyłu, w górę, w dół itp.) poprzez zabawy z gumą sensoryczną Krainy Muzyki.Podczas zabaw towarzyszyła nam również muzyka taka jak Kankan czy też Belgijka.Dzieci wykazały się również inwencją twórczą i same wymyślały różne zadania do wykonania z gumą sensoryczną.

• TYGRYSKI UCZĄ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE

Dzieci wiedzą ,że trzeba przestrzegać zasad, pamiętać o wspólnej odpowiedzialności -wszyscy uczestnicy ruchu.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"BARWY OJCZYSTE"

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
      A na tej fladze biel i czerwień.
      Czerwień to miłość, biel- serce czyste.
      Piękne są nasze barwy ojczyste.

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Każda z grup przygotowała piosenki i wiersze, które uroczyście zaprezentowano na sali gimnastycznej. Gościem specjalnym tego wydarzenia był dr nauk humanistycznych Jarosław Schabieński, który przeprowadził lekcję historii.

• GRUPY STARSZE

Zajęcia ruchowe Jiu-Jitsu prowadzone przez trenera Panią Anetę

• SPRYTNE MYSZKI

Jula i Nikodem reprezentowali nasze przedszkole w V Edycji Międzyprzedszkolnego konkursu wiedzy o Polsce pt. "Kocham Cię Polsko". Nasi reprezentanci wywalczyli II miejsce. Gratulujemy wygranej i wyśmienitej wiedzy.

• KOMENDANT STAŻY MIEJSKIEJ W GRUPIE RYBEK I MISIÓW

W grupie rybek gościliśmy Grzegorza Kosińskiego Komendanta Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci utrwaliły wiedzę na temat bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu a także dowiedziały się na czym polega praca Straży Miejskiej  Na koniec każde dziecko otrzymało książkę "Bądź bezpieczny".

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci z grupy: Rybki, Misie, Tygryski i Myszki uczestniczyły w quizie wiedzy o bajkach oraz brały udział w zabawie prowadzonej przez animatorów Pióropusz.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPACH PSZCZÓŁKI, KOTKI i LISKI

Rankiem dzieci doskonale bawiły się w swoich salach, każdą z grup odwiedziła Pani dyrektor z upominkami. Następnie dzieci bawiły się z grupą animatorów ,,Pióropusz".

• Z WIZYTĄ W RADIU 5

Adela Ferenc z grupy Wesołe Rybki wystąpiła w  audycji radiowej Radia 5 recytując wiersz, który zaprezentowała na Festiwalu Wierszy Marii Konopnickiej.

• WESOŁE RYBKI W GALERII SZTUKI "STARA ŁAŹNIA"

Wesołe Rybki odwiedziły Galerię Sztuki "Stara Łaźnia", gdzie podziwiały Wystawę rysunku i malarstwa Mariana Murawskiego oraz Wystawę Sztuki organicznej z Dąbrowy Dolnej. Na zakończenie stworzyły własne dzieła sztuki.

• WYJŚCIE NA CMANTARZ WESOŁYCH RYBEK

Wesołe Rybki udały się na cmentarz aby oddać hołd i zapalić znicze na grobach żołnierzy poległych w czasie II Wojny.

• PRACOWITE PSZCZÓŁKI

Realizacja modułu II z projektu "Paluszkowe Maluchy". Dzieci obejrzały film edukacyjny o jeżu, poszły z jeżykiem na spacerek. Rozmawialiśmy o właściwym ubiorze jesienią. Na koniec dzieci malowały jeżyka.

• Spacer na cmentarz

Zwinne Kotki wybrały się na pobliski cmentarz, aby zapoznać się z tradycją składania kwiatów i zapalania zniczy na grobach zmarłych

• UROCZE MISIE

Dzieciaczki robią kotki i pieski z okazji dnia orogami

• Nad zalewem Arkadia

Misie doskonalą swoją sprawność fizyczną

• MISIE

Dzień dyni w grupie Uroczych Misi

• ZAJĘCIA Z ROBOTYKI W RYBKACH

Wesołe Rybki w ramach zajęć z robotyki korzystając z pomocy robota Super Doc ćwiczyły orientację w przestrzeni, znajomość kierunków, planowania drogi, kodowania i programowania

• MIĘDZYPRZEDSZKOLNY QUIZ WIEDZY "SUWAŁKI- MOJE MIASTO"

Hanna Dzimitrowicz i Leon Podurgiel z grupy Wesołe Rybki reprezentowali nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym Quizie Wiedzy " Suwałki - moje miasto" organizowanym przez Przedszkole nr 4. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat Suwałk i wszyscy zostali nagrodzeni.

• ZABAWY Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ WESOŁYCH RYBKEK

Wesołe rybki korzystając z tablicy interaktywnej układały jesienne puzzle, kodowały i rozwiązywały sudoku.