• KONKURS RECYTATORSKI "KOLORY JESIENI" TYGRYSKÓW

Dzieci pięknie zaprezentowały wiersze o tematyce jesiennej , rozwijały swoje talenty, ale również nabywały pewności siebie i odwagi przed publicznością.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.Gratulacje dla wszystkich dzieci.

• PRACOWITE PSZCZÓŁKI

23 października 2023 r. urodziny obchodzili Marcelinka i Marcelek. Sto lat!

• MIODOBORZE WYCIECZKA NA POWITANIE JESIENI

Myszki wybrały się na wycieczkę do Miodoborza. Karmiły zwierzęta, pomagały w przygotowaniu babki ziemniaczanej, robiły ludziki z ziemniaków i darów jesiennych.

• ZAJĘCIA EDUKACYJNE "CZYTAMY SERCEM" W RYBKACH I MYSZKACH

20 października Rybki i Myszki gościły w swoich grupach Panią Kasię i Zytę z biblioteki z Centrum Edukacji Nayczycieli w Suwałkach, które przeporwadziły zajęcia edukacyjne "Czytamy sercem".

• DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW U RYBEK

Wesołe rybki z okazji Dnia owoców i warzyw wykonały zdrowy sok.

• ZAJĘCIA MUZYCZNE

20 października we wszystkich grupach odbyły się zajęcia muzyczne z Panem Danielem Biel. To nasze pierwsze spotkanie, ale na pewno nie ostatnie. Pan Daniel odwiedzi nas teraz w grudniu. Do zobaczenia!

• EKSPERYMENTY W LISKACH

Liski zaprosiły do swojej sali kotki i wspólnie zmieniliśmy naszą salę w laboratorium! Mieliśmy okazję poznać działanie suchego lodu. Doświadczaliśmy, eksperymentowaliśmy i obserwowaliśmy zachodzące zjawiska. A na koniec spróbowaliśmy pysznego napoju!

• RYBKI NA WYCIECZCE W MIODOBORZU

18 października Rybki wybrały się na wycieczkę do Miodoborza gdzie zwiedzały gospodarstwo, karmiły zwierzęta a także miały okazję przejechać się wozem na pole na którym rosły ziemniaki. Dzieci pomogły w zrobieniu babki ziemniaczanej a na koniec wykonały ludziki z ziemniaków.

• PSZCZÓŁKI

Uczymy się kodowania

• KOTKI

Zwinnie bawimy się w kulkach

• ZAJĘCIA SENSORYCZNO- PLASTYCZNE TYGRYSKÓW

Dzieci przyniosły dary jesieni: jarzębinę,kasztany, żołędzie, szyszki.Oglądały, dotykały, opisywały swoje odczucia: twarde,szorstkie,śliskie, miękkie.Wykonały z nich swoje zwierzątka, grzybki i inne stworki dodając plastelinę i przede wszystkim dziecięcej wyobraźni i kreatywności .

• WYDZIERANKI TYGRYSKÓW

Tygryski wykonały jesienną pracę plastyczną - jabłuszka.Poznały technikę wydzieranki, usprawniały sprawność manualną, motorykę małą.

• SPRYTNE MYSZKI

Pierwsze zajęcia kulinarne w tym roku szkolnym to sałatka jarzynowa. Dużo pracy, ale było warto.

• UROCZE MISIE

Dzieci świetnie spędziły dzień w Movement Arena

• PSZCZÓŁKI

Popołudniowe zabawy w klockomanii i kulkach.

• ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

12 października przedstawieciele Rady Rodziców złożyli Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom naszego przedszkola życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo dziękujemy za miłe słowa i słodki poczęstunek

• RYBKI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ

11 października Wesołe Rybki udały się do Bibioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach na zajęcia oparte na książce autorstwa W. Widlaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”. Dzieci były zaciekawione zajęciami i aktywnie brały w nich udział. W drodze powrotnej przedszkolaki miały okazje nakarmić kaczki.

• ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA W WESOŁYCH RYBKACH

Wesołe Rybki podczas zajęć z zakresu programowania wykorzystują Genibota. Ułożony przy pomocy kart do kodowania program pozwala wprowadzić robota w ruch i sprawić, żeby wykonywał wybraną sekwencję poleceń. Z Genibotem dzieci rozwijają kompetencje miękkie takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

• ZWINNE KOTKI

Tak przedszkolaki obchodziły Dzień Drzewa.

• LISKI i ZABAWY Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ

Tyci Tukan wprowadził nas w temat zdrowego odżywiania